Apelsinas

menu
Atsikratęs 50 kg IT specialistas svajoja apie sporto aukštumas

Klaipėdietis Marius savo pasiekimais sporto salėje pribloškė ir save, ir visko mačiusius "Apelsino" sveikatingumo specialistus. Vos prieš metus sunkiai galėjęs daugiau pajudėti, šiandien jis jau rimtai rengiasi fitneso varžyboms. Pabunda be žadintuvo Mariaus gyvenimas per pastaruosius metus pasisuko mažiausiai 180 laipsnių kampu. Pakeitęs gyvenimo būdą 24 metų vaikinas dabar dažnai palydimas nus...

Marius Balandis rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija

Klaipėdietis Marius savo pasiekimais sporto salėje pribloškė ir save, ir visko mačiusius "Apelsino" sveikatingumo specialistus. Vos prieš metus sunkiai galėjęs daugiau pajudėti, šiandien jis jau rimtai rengiasi fitneso varžyboms.

Pabunda be žadintuvo

Mariaus gyvenimas per pastaruosius metus pasisuko mažiausiai 180 laipsnių kampu. Pakeitęs gyvenimo būdą 24 metų vaikinas dabar dažnai palydimas nustebusių ir susižavėjusių pažįstamų žvilgsnių. Nieko keisto – kardinaliai pasikeitė ne tik Mariaus išvaizda, bet ir savijauta.

"Anksčiau buvau "pelėda", sėdėdavau prie kompiuterio per naktis, o dabar pabundu anksčiau nei suskamba žadintuvas ir jaučiuosi visiškai pailsėjęs, turiu daug energijos, jaučiuosi žvalus", – pasakojo Marius.

Informacinių technologijų specialistas itin daug laiko praleidžia dirbdamas kompiuteriu. Nejudrus gyvenimo būdas ir lėmė tai, kad svoris pamažu vis augo.

"Sveikatos problemų neturėjau, man tiesiog pabodo būti tokiam", – prisipažino jis. Ilgai savęs drąsinti nereikėjo.

Priėmęs sprendimą, vaikinas atvyko į sveikatingumo klubą "Apelsinas", kur padėjo treneris Ramūnas Sendrius bei jo žmona mitybos specialistė Edita Sendrienė. Šios darnios komandos darbo rezultatai akivaizdūs – per metus Marius atsikratė net 50 kilogramų.

Jis teigė, kad labiausiai motyvavo ir į priekį ginė tai, jog svoris tirpo labai greitai. "Užsikabinau", – šypsojosi Marius.

Treniruočių ima trūkti lyg oro

Jo asmeninis treneris Ramūnas labai gerai atsimena pirmuosius Mariaus žingsnius į kitokį gyvenimą: "Atrodė labai prastai – jam buvo sunku išsilaikyti ant bėgimo takelio, dėl didžiulio antsvorio net pastovėti ant vienos kojos atrodė per sunki užduotis. O šiandien jis padaro po 20 prisitraukimų – tiek iki tol niekada nesugebėjo."

Valia ir darbštumas, anot trenerio, yra tai, ko labiausiai reikia nusprendus atsikratyti antsvorio. Užsispyrimo prireikia ne tik sporto salėje, bet ir keičiant kasdienį valgiaraštį.

Mariui teko atsisakyti krakmolo turinčių maisto produktų, duonos gaminių, riebios mėsos, saldumynų, taip pat greitojo maisto. Visa tai nebuvo taip sunku, kaip Marius tikėjosi.

Kur kas sunkiau kovoti su vienintele silpnybe – nenumaldomu noru mėgautis šokoladu. Tačiau nedidelis gabalėlis šio skanėsto vaikinui didelės žalos nepadarytų, nes mitybos specialistės nurodymų jis laikosi drausmingai, o į sporto salę keliauja penkis kartus per savaitę.

"Kai reikia kur nors išvykti savaitei, labai pasiilgstu treniruočių, jau neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto", – sakė Marius.

Oda nesuglebo

189 cm ūgio Mariaus svoris dabar – 85 kg. Jis sako, kad jau pasiekė tai, ko norėjo.

Dabar jam svarbu toliau stiprinti raumenis ir palaikyti gražias kūno formas. Marius nepaprastai džiaugiasi tuo, kad, numetus tiek daug svorio, oda nesuglebo, o vietoj riebalų išryškėjo dailūs raumenys.

"Labai dažnai žmonės svorį meta greitai, tiesiog badaudami. Kilogramai staigiai nukrinta, lieka nukarusi oda, o rezultatas trumpalaikis – netrukus buvęs svoris sugrįžta. Kai svorį metame pamažu, tuo pat metu sportuodami, laikydamiesi sveikos mitybos principų, rezultatai būna visai kitokie", – akcentavo treneris Ramūnas.

Svorį metantieji staiga turi atsisakyti mėgstamų skanėstų, kitų įpročių, o tai labai sunku. Anot didelę patirtį turinčio trenerio R.Sendriaus, kai svorio atsikratoma pamažu, žingsnelis po žingsnelio, išvengiama blogos nuotaikos, kuri dažnai apninka norinčiuosius antsvorio atsikratyti labai greitai.

Matydamas Mariaus norą sportuoti toliau, treneris pasiūlė išbandyti jėgas Europos fitneso čempionate. Jam Marius uoliai ruošėsi ir laimėjo 3-iąją vietą. Sėkmės ir sveikatos Mariui bei visiems, kurie pasiryžo gyventi sveikiau!

Sėkmės istorijos

 • Atsikračiusi antsvorio verčia kalnus

  Klaipėdietė Jurgita Laurinaitytė prieš kiek daugiau nei metus pasakė sau, kad laikas keisti gyvenimą. Administracinį darbą dirbanti 35 metų moteris kentėjo dėl antsvorio. Gyvenimo be sporto neįsivaizduoja Nors didelių sveikatos problemų ji neturėjo, jautėsi prastai. Moterį lydėjo nuovargis ir apatija: "Grįždavau iš darbo ir tenorėdavau prigulti. Eidavau miegoti, kaip sakoma, kartu su vištomis." ...

  Jurgita Laurinaitytė rekomenduoja: Smart programa: Laikysenos korekcija
 • Ieškodama pagalbos nuo skausmų, sukūrė tikrą sėkmės istoriją

  Klubo "Apelsinas" duris Jolanta Ašmontienė pravėrė šių metų sausį. Moterį jau seniai vargino stuburo, sąnarių skausmai, kuriuos, ji įsitikinusi, nulėmė stovimas darbas ir ilgalaikis nuovargis. Antsvoris tirpo greitai Dėl skausmų teko kreiptis ir į medikus, gelbėtis nuskausminamaisiais vaistais. Tačiau savijauta pagerėdavo tik trumpam. "Labai norėjau sau padėti, tad vieną dieną tiesiog nusprendži...

  Jolanta Ašmontienė rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara
 • Dvylikametė nutildė kalbas dėl antsvorio

  Didelis antsvoris gali paversti gyvenimą tikru košmaru. Kai vienas kitas papildomas kilogramas virsta kelių dešimčių kilogramų našta, metas priimti būtinus sprendimus. Taip nutiko ir klaipėdietei moksleivei Gabijai. “Buvo labai sunku”, – prisipažino ji. Paskatino mama Prieš metus 172 cm ūgio Gabija svėrė 95 kilogramus. Didelis antsvoris trukdė judėti, darėsi vis sunkiau atlikti bet kokią fizinę ...

  Gabija Stankevičiūtė rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija
 • Nugaros skausmai ir kančios dėl antsvorio medikę paskatino pamilti sportą

  Medikė Olga Ignatenko (36 m.) judėjimo teikiamą malonumą ir naudą sveikatai atrado siekdama atsikratyti nugaros skausmų. Dėl jų miegas naktį buvo tapęs tikra kančia. Darbas ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje reikalauja didelės fizinės ištvermės, nes tenka kilnoti pacientus, ilgai stovėti, nuolat patirti įtampą ir didelį krūvį. Galbūt šie sunkumai, o gal sutrikęs darbo i...

  Olga Ignatenko rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara