Apelsinas

menu
Atsikračiusi antsvorio verčia kalnus

Klaipėdietė Jurgita Laurinaitytė prieš kiek daugiau nei metus pasakė sau, kad laikas keisti gyvenimą. Administracinį darbą dirbanti 35 metų moteris kentėjo dėl antsvorio. Gyvenimo be sporto neįsivaizduoja Nors didelių sveikatos problemų ji neturėjo, jautėsi prastai. Moterį lydėjo nuovargis ir apatija: "Grįždavau iš darbo ir tenorėdavau prigulti. Eidavau miegoti, kaip sakoma, kartu su vištomis." ...

Jurgita Laurinaitytė rekomenduoja: Smart programa: Laikysenos korekcija

Klaipėdietė Jurgita Laurinaitytė prieš kiek daugiau nei metus pasakė sau, kad laikas keisti gyvenimą. Administracinį darbą dirbanti 35 metų moteris kentėjo dėl antsvorio.

Gyvenimo be sporto neįsivaizduoja

Nors didelių sveikatos problemų ji neturėjo, jautėsi prastai. Moterį lydėjo nuovargis ir apatija: "Grįždavau iš darbo ir tenorėdavau prigulti. Eidavau miegoti, kaip sakoma, kartu su vištomis."

Ilgiau taip gyventi nebesinorėjo, tad Jurgita pravėrė netoli jos namų esančio sveikatingumo klubo "Apelsinas" duris. Sau išsikėlė iššūkį ir dabar negali atsidžiaugti – jos dienos tapo daug šviesesnės.

Moteris pirmiausia siekė atsikratyti papildomų kilogramų, kurie labai apsunkino jos kasdienybę. Ji lankė kalanetiką, stuburo mankštą, "Boot Camp" treniruotes.

Vėliau nusprendė, kad geriausių rezultatų galėtų pasiekti padedama asmeninio trenerio. Ir išties bendras darbas su sveikatingumo ir sporto klubo "Apelsinas" treneriu Dariumi Strakšiu jau davė puikių vaisių. Jurgita numetė 17 kilogramų ir dar norėtų atsikratyti bent 10.

"Jaučiuosi puikiai: visur bėgu, važiuoju, atrodo, galėčiau kalnus nuversti – tiek energijos turiu!" – džiaugėsi ji.

Jurgita prisipažino jau neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto. Moterį džiugina tai, kad dėl geresnės savijautos jai nereikia imtis drastiškų priemonių ir atsisakyti to, kas teikia didelį malonumą.

Konsultacijos pas dietologą padėjo koreguoti mitybą, tačiau Jurgita neslėpė, kad griežtų dietų nesilaiko ir tikrai leidžia sau retkarčiais pasilepinti mėgstamu skanėstu. Saldžias nuodėmes ji atperka intensyviomis treniruotėmis.

Darbštumu nustebino ir trenerį

Treneris D.Strakšys tikino, kad su Jurgita dirbti paprasta, nes ji labai drausminga ir valinga: "Pasakau, kad pratimą reikėtų pakartoti 15 kartų, o ji kartoja 20. Toks užsidegimas labai sveikintinas. Būna žmonių, kurie, rodos, sportuoja ne dėl savęs, o todėl, kad taip liepia treneris. Su tokiu požiūriu daug sunkiau siekti tikslų."

Jurgitos pažanga, pasiekta per metus, akivaizdi. Treneris prisiminė, kad per pirmuosius užsiėmimus Jurgitai buvo sunku atlikti pratimus, dėl antsvorio buvo sunkiau kvėpuoti, greičiau pavargdavo.

Moteris su savo treneriu sutarė, kad svarbu ne tik numesti svorio, bet ir koreguoti laikyseną, treniruoti sustingusius raumenis.

"Ištvermės ir užsispyrimo jai pakanka. Neabejoju, kad Jurgita tikrai pasieks visus tikslus, kuriuos sau kelia", – įsitikinęs sveikatingumo ir sporto klubo "Apelsinas" treneris D.Strakšys.

Jurgita taip pat negailėjo šiltų žodžių su ja dirbančiam treneriui: "Esu labai jam dėkinga. Tai puikus treneris, kompetentingas, empatiškas."

Programa – pagal poreikius

Treneris Darius pasakojo, kad sudarant individualią treniruočių programą pirmiausia atsižvelgiama į kliento norus ir tikslus.

Tada atliekama SMART diagnostika, kuri parodo, ar žmogus turi antsvorio, koks jo lankstumas, laikysena, raumenų ir sąnarių būklė, nustatomas metabolinis amžius.

Atsižvelgiant į kliento fizinį pajėgumą, pritaikomi pratimai, parenkamas darbo intensyvumas ir krūvis. Vėliau, remiantis treniruočių eiga, padaryta pažanga, programa koreguojama. Siekiant maksimalių rezultatų, testai atliekami nuolat, taip pat matuojamos kūno apimtys.

15 metų patirtį sukaupęs treneris pastebi, kad iš pradžių atėję sportuoti žmonės jaučiasi labai motyvuoti ir viską atlieka su dideliu užsidegimu. Tačiau vėliau motyvacijos mažėja. "Svarbu nuolat padrąsinti žmogų, nuteikti pozityviai. Dažnai užtenka nedidelio postūmio ir noras toliau sportuoti, stiprėja", – sakė treneris.

Sėkmės istorijos

 • Atsikratęs 50 kg IT specialistas svajoja apie sporto aukštumas

  Klaipėdietis Marius savo pasiekimais sporto salėje pribloškė ir save, ir visko mačiusius "Apelsino" sveikatingumo specialistus. Vos prieš metus sunkiai galėjęs daugiau pajudėti, šiandien jis jau rimtai rengiasi fitneso varžyboms. Pabunda be žadintuvo Mariaus gyvenimas per pastaruosius metus pasisuko mažiausiai 180 laipsnių kampu. Pakeitęs gyvenimo būdą 24 metų vaikinas dabar dažnai palydimas nus...

  Marius Balandis rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija
 • Ieškodama pagalbos nuo skausmų, sukūrė tikrą sėkmės istoriją

  Klubo "Apelsinas" duris Jolanta Ašmontienė pravėrė šių metų sausį. Moterį jau seniai vargino stuburo, sąnarių skausmai, kuriuos, ji įsitikinusi, nulėmė stovimas darbas ir ilgalaikis nuovargis. Antsvoris tirpo greitai Dėl skausmų teko kreiptis ir į medikus, gelbėtis nuskausminamaisiais vaistais. Tačiau savijauta pagerėdavo tik trumpam. "Labai norėjau sau padėti, tad vieną dieną tiesiog nusprendži...

  Jolanta Ašmontienė rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara
 • Dvylikametė nutildė kalbas dėl antsvorio

  Didelis antsvoris gali paversti gyvenimą tikru košmaru. Kai vienas kitas papildomas kilogramas virsta kelių dešimčių kilogramų našta, metas priimti būtinus sprendimus. Taip nutiko ir klaipėdietei moksleivei Gabijai. “Buvo labai sunku”, – prisipažino ji. Paskatino mama Prieš metus 172 cm ūgio Gabija svėrė 95 kilogramus. Didelis antsvoris trukdė judėti, darėsi vis sunkiau atlikti bet kokią fizinę ...

  Gabija Stankevičiūtė rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija
 • Nugaros skausmai ir kančios dėl antsvorio medikę paskatino pamilti sportą

  Medikė Olga Ignatenko (36 m.) judėjimo teikiamą malonumą ir naudą sveikatai atrado siekdama atsikratyti nugaros skausmų. Dėl jų miegas naktį buvo tapęs tikra kančia. Darbas ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje reikalauja didelės fizinės ištvermės, nes tenka kilnoti pacientus, ilgai stovėti, nuolat patirti įtampą ir didelį krūvį. Galbūt šie sunkumai, o gal sutrikęs darbo i...

  Olga Ignatenko rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara