Apelsinas

menu
Dvylikametė nutildė kalbas dėl antsvorio

Didelis antsvoris gali paversti gyvenimą tikru košmaru. Kai vienas kitas papildomas kilogramas virsta kelių dešimčių kilogramų našta, metas priimti būtinus sprendimus. Taip nutiko ir klaipėdietei moksleivei Gabijai. “Buvo labai sunku”, – prisipažino ji. Paskatino mama Prieš metus 172 cm ūgio Gabija svėrė 95 kilogramus. Didelis antsvoris trukdė judėti, darėsi vis sunkiau atlikti bet kokią fizinę ...

Gabija Stankevičiūtė rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija

Didelis antsvoris gali paversti gyvenimą tikru košmaru. Kai vienas kitas papildomas kilogramas virsta kelių dešimčių kilogramų našta, metas priimti būtinus sprendimus. Taip nutiko ir klaipėdietei moksleivei Gabijai. “Buvo labai sunku”, – prisipažino ji.

Paskatino mama

Prieš metus 172 cm ūgio Gabija svėrė 95 kilogramus. Didelis antsvoris trukdė judėti, darėsi vis sunkiau atlikti bet kokią fizinę veiklą. Mergina neslėpė, jog dėl savo išvaizdos ne kartą buvo užgauliojama bendraamžių. Šiuo jautriu paauglystės laikotarpiu tokia patirtis galėjo padaryti nepataisomos žalos jauno žmogaus sąmonei. Laimei, Gabija greitai suprato, kad šitaip daugiau tęstis nebegali. Pradėti rimtai sportuoti ir mesti svorį paskatino ir Gabijos mama.

Prieš metus Gabija apsilankė sveikatingumo klube “Apelsinas” ir čia sutiko trenerį Ramūną Sendrių bei jo žmoną – mitybos specialistę Editą Sendrienę.

Abipusis pasitikėjimas ir didelis Gabijos pasiryžimas lėmė tai, kad jau po gero pusmečio pavyko pasiekti neįtikėtinai daug.

Svarbiausia įveikti save

“Gabijos rezultatai išties stebuklingi. Mane šios merginos istorija tikrai įkvėpė”, – sakė treneris Ramūnas.

Didžiuotis tikrai yra kuo – laikydamasi trenerio ir mitybos specialistės parengtos individualios programos Gabija atsikratė 30 kilogramų.

Dabar jos svoris tik vos viršija 60 kilogramų. “Manęs daug kas neatpažįsta”, – šypsosi mergina.

Nors Gabija dažnai sulaukia komplimentų dėl akivaizdžiai dailesnės išvaizdos, ji labiausiai džiaugiasi ne jais. Merginai daug svarbiau tai, kad pavyko save įveikti – pasiekti užsibrėžtą didelį tikslą: “Dabar jeigu užsispiriu, tai ir pasiekiu. Rodos, nieko neįmanomo nebėra.”

Suteikė pasitikėjimo savimi

Treneris R.Sendrius teigė, kad per du dešimtmečius trunkančią trenerio karjerą jam šis atvejis tikrai išskirtinis. Trenerį maloniai nustebino ne tik stipri jaunos merginos valia, bet ir suvokimas, kad, norint palaikyti normalų svorį ir gerą savijautą, būtina iš esmės pakeisti mitybos ir kitus įpročius.

Kad numesti kilogramai nesugrįžtų, prireiks visą likusį gyvenimą laikytis tų pačių principų.

“Poilsis, sveika mityba ir judėjimas – tai pagrindiniai dalykai, jei norime būti sveiki ir liekni. Dar reikia suprasti, kad svoris metamas ne per vieną dieną, o pamažu”, – pabrėžė treneris.

Išties, pakeisti kasdienės rutinos įpročius, susiformavusius per daugybę metų, yra didelis ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Gabija prisipažino, kad iš pradžių buvo tikrai sunku. Teko visiškai atsisakyti saldumynų ir greito maisto, kuris jai buvo kasdienis.

Dėl griežtos dietos prastėjo nuotaika, mergina dažnai buvo suirzusi. Bet netrukus įvyko lūžis – reguliarios treniruotės ir didelis užsispyrimas davė rezultatų. “Dabar Gabija atsitupia ir atsistoja nesvirduliuodama, gali tiesiai padėti koją, o šie, regis, visai paprasti pratimai, anksčiau jai buvo sunki užduotis”, – prisiminė treneris Ramūnas.

Sportas Gabijos gyvenime dabar užima labai svarbią vietą. Ji ne tik treniruojasi “Apelsine”, bet dar lanko ir bokso treniruotes. Jos merginai padeda iškrauti susikaupusią energiją ir atsikratyti neigiamų emocijų. Gabija tikino, jog, pakeitus gyvenimo būdą, pasikeitė ir jos mąstymas, atsirado daugiau draugų, pasitikėjimo savimi.

“Net tada, kai labai sunku, žinokite, kad niekada ne per vėlu pasikeisti. Nes viskas keičiasi tiktai į gera”, – visiems palinkėjo Gabija.

Sėkmės istorija publikuota dienraštyje Klaipėda

Sėkmės istorijos

 • Atsikratęs 50 kg IT specialistas svajoja apie sporto aukštumas

  Klaipėdietis Marius savo pasiekimais sporto salėje pribloškė ir save, ir visko mačiusius "Apelsino" sveikatingumo specialistus. Vos prieš metus sunkiai galėjęs daugiau pajudėti, šiandien jis jau rimtai rengiasi fitneso varžyboms. Pabunda be žadintuvo Mariaus gyvenimas per pastaruosius metus pasisuko mažiausiai 180 laipsnių kampu. Pakeitęs gyvenimo būdą 24 metų vaikinas dabar dažnai palydimas nus...

  Marius Balandis rekomenduoja: Smart programa: Svorio korekcija
 • Atsikračiusi antsvorio verčia kalnus

  Klaipėdietė Jurgita Laurinaitytė prieš kiek daugiau nei metus pasakė sau, kad laikas keisti gyvenimą. Administracinį darbą dirbanti 35 metų moteris kentėjo dėl antsvorio. Gyvenimo be sporto neįsivaizduoja Nors didelių sveikatos problemų ji neturėjo, jautėsi prastai. Moterį lydėjo nuovargis ir apatija: "Grįždavau iš darbo ir tenorėdavau prigulti. Eidavau miegoti, kaip sakoma, kartu su vištomis." ...

  Jurgita Laurinaitytė rekomenduoja: Smart programa: Laikysenos korekcija
 • Ieškodama pagalbos nuo skausmų, sukūrė tikrą sėkmės istoriją

  Klubo "Apelsinas" duris Jolanta Ašmontienė pravėrė šių metų sausį. Moterį jau seniai vargino stuburo, sąnarių skausmai, kuriuos, ji įsitikinusi, nulėmė stovimas darbas ir ilgalaikis nuovargis. Antsvoris tirpo greitai Dėl skausmų teko kreiptis ir į medikus, gelbėtis nuskausminamaisiais vaistais. Tačiau savijauta pagerėdavo tik trumpam. "Labai norėjau sau padėti, tad vieną dieną tiesiog nusprendži...

  Jolanta Ašmontienė rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara
 • Nugaros skausmai ir kančios dėl antsvorio medikę paskatino pamilti sportą

  Medikė Olga Ignatenko (36 m.) judėjimo teikiamą malonumą ir naudą sveikatai atrado siekdama atsikratyti nugaros skausmų. Dėl jų miegas naktį buvo tapęs tikra kančia. Darbas ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje reikalauja didelės fizinės ištvermės, nes tenka kilnoti pacientus, ilgai stovėti, nuolat patirti įtampą ir didelį krūvį. Galbūt šie sunkumai, o gal sutrikęs darbo i...

  Olga Ignatenko rekomenduoja: Smart programa: Sveika nugara