Naujienos

Mankšta, skirta turintiems stuburo ir sąnarių problemų

2013 Vasario 27 d.

Mankšta, skirta turintiems stuburo ir sąnarių problemų

2013 02 26 Straipsnis "Vakarų eksprese"

Su stuburo ir sąnarių ligomis kovojama specialia mankšta


Žmonės, turintys sąnarių ir stuburo negalavimų, dažnai mąsto, kad jiems sportas - ne pakeliui. Neretai žmonės savo bėdas bando glaistyti ir skausmus malšinti vaistais, tačiau toks būdas nėra pats geriausias. Galima apsieiti ir be vaistų, jei pasirinksite tinkamą mankštą.

Sporto klubuose “Apelsinas Vingis” ir “Apelsinas Studlendas” jau daugiau nei metus vyksta specialūs užsiėmimai turintiems sąnarių ir stuburo negalavimų. Tai kineziterapijos mankšta - specialiai parinkti pratimai, kurie lavina sąnarių paslankumą, normalizuoja stuburo funkcijas, didina darbingumą ir bendrą organizmo tonusą. Šios mankštos vedamos prižiūrint diplomuotiems ir prityrusiems “Apelsino” treneriams - fiziologams kineziterapeutams. “Pradėti niekada nevėlu, mankštinti stuburą ir sąnarius reikia nuolat”, - teigė šiuos užsiėmimus vedanti trenerė kineziterapeutė Marina Vasiljeva. Anot jos, pajutus pirmuosius negalavimo požymius nereikėtų skubėti vartoti vaistinių preparatų, geriau pabandyti paprastą, bet veiksmingą būdą – specialius sąnarių pratimus, sąnarių mankštą.
Pratimų atlikimo technika yra nesudėtinga, mankštos komplekso krūvis apribojamas pratimų kartojimų skaičiumi, palaipsniui sunkinant kai kuriuos pratimus.
Stuburo ir sąnarių ligos šiuo metu vis daugiau turi įtakos mūsų gyvenimo kokybei. Diskomforto problemos – judesių suvaržymas, skausmas judant, kremzlių traškesys bei kitos panašios bėdos vis dažniau tampa didžiule problema net ir jauniems žmonėms. Sąnarių skausmai susiję su tuo, kad jų audiniai yra labai jautrūs neigiamiems poveikiams.
Žmogaus organizmo veikloje sąnariai atlieka didžiulį darbą. Sąnario maitinimo proceso sutrikimai gali turėti įtakos sąnario struktūros ir kartu jo funkcijų pokyčiams, o šie pokyčiai atsiliepia ir bendrai žmogaus organizmo būklei.
Dėl šios priežasties savo sveikata patartina rūpintis ne tuomet, kai ji sutrinka, o profilaktiškai - užbėgant į priekį visiems negalavimams.
Specialios stuburo ir sąnarių mankštos pradėtos rengti šiemet, tačiau jau sulaukė nemažo susidomėjimo. Šias mankštas renkasi ir jauni žmonės, ir senjorai.
“Lankydama stuburo ir sąnarių mankštas, kalanetiką, tikrai jaučiuosi geriau, tapau lankstesnė, rečiau skauda stuburą, sąnarius, nebereikia vartoti vaistų nuo skausmo. Manau, kad amžius – ne kliūtis gyventi aktyviai, juolab kad teisingai atliekami pratimai, prižiūrint treneriams, tikrai pagerina savijautą ir gyvenimo kokybę. Man smagu matyti, kad daug jaunų moterų ateina į šias specialias mankštas – jas jos lanko dėl profilaktikos. Dirbdama radiologe pastebiu, kad dėl sėdimo darbo, pasyvaus gyvenimo būdo stuburo ligos kamuoja vis jaunesnius žmones, todėl šios mankštos – geras būdas palaikyti gerą savijautą ir išvengti negalavimų”, – pasakojo mankštas lankanti gydytoja radiologė Virginija Žukauskienė.
Stuburo ir sąnarių mankštos vyksta sporto klubuose “Apelsinas” (Vingio g. 8 ir Herkaus Manto 84A, Klaipėda). Išsami  informacija tinklalapyje www.apelsinas.lt.

Spauskite nuorodą į straipsnį >>>>>>

Naujausios naujienos

Atvirų durų dienos visuose sveikatingumo klubuose "Apelsinas" Klaipėdoje!

Atvirų durų dienos visuose sveikatingumo klubuose "Apelsinas" Klaipėdoje!

2017 Rugsėjo 08 d.

Atvirų durų dienose „Apelsine“ - ypatingos dovanos Jums ir Jūsų vaikams! Plačiau

„Apelsinas“ keičiasi – tampa sveikatingumo klubu visai šeimai

„Apelsinas“ keičiasi – tampa sveikatingumo klubu visai šeimai

2017 Birželio 02 d.

Kaip rasti laiko daugiau pabūti su šeima, kai darbams atlikti, rodos, ir visos dienos neužtenka? Kartu sportuoti! Plačiau