Dešimt priežasčių, kodėl verta sportuoti.

Dešimt priežasčių, kodėl verta sportuoti

Sportas padeda išsaugoti ir palaikyti fizinę ir psichologinę pusiausvyrą. Sportuojantys žmonės yra laimingesni, ilgiau gyvena, o senatvėje rečiau kenčia nuo skausmų ir negalios. Tačiau įsidėmėkite, kad šiame straipsnyje išvardinti aspektai tinka ne didžiajam sportui, kur stengiamasi peržengti žmogaus galimybes. Optimalus fizinis krūvis yra: 1 valanda per dieną, 5 dienos per savaitę, iki padažnėjusio pulso, kvėpavimo dažnio ir lengvo suprakaitavimo.

  1. Sportas gerina širdies darbą. Dėl fizinio krūvio širdis tampa stipresnė, atsparesnė ligoms, gerėja jos kraujotaka. Todėl sportuojantys žmonės rečiau serga miokardo infarktu ir kitomis širdies ligomis.
  2. Fizinis krūvis stiprina plaučius. Sportuojant gerėja plaučių ventiliacija ir kraujotaka, dėl to jie tampa atsparesni infekcijoms. Sportuojantys žmonės rečiau serga plaučių uždegimais ir bronchitais, jiems rečiau kartojasi bronchinės astmos priepuoliai.
  3. Fizinis krūvis stiprina imunitetą, dėl to sportuojantys žmonės yra atsparesni įvairioms ligoms.
  4. Sportas gerina smegenų kraujotaką, dėl to gerėja protinė veikla, dingsta protinis nuovargis ir, be abejo, mažėja insulto tikimybė.
  5. Fizinis krūvis skatina laimės hormonų išsiskyrimą smegenyse. Dėl to gerėja nuotaika, atsiranda entuziazmas. Sportuojantys žmonės labiau džiaugiasi gyvenimu, yra optimistai ir greičiau randa išeitį iš keblių situacijų. Kartais sportas net padeda sumažinti lėtinį skausmą.
  6. Sportas gerina visų audinių ir organų kraujotaką, o tai gerina visų sistemų darbą ir skatina organizmo pusiausvyrą. Sportas taip pat apsaugo kraujagysles - slopina aterosklerozės vystymąsi, padeda sureguliuoti arterinį kraujospūdį.
  7. Sportuojant gerėja lytinių organų veikla. Vyrams sportavimas padeda išsaugoti lytinį aktyvumą, moterims skatina vaisingumą, dažnai sumažina menstruacijų skausmus. Savaime suprantama, kad sportuojantis žmogus yra lytiškai aktyvesnis, pajėgesnis, dažnai ir originalesnis dėl fizinio pasirengimo. Todėl sportas padeda išsaugoti ir harmoningą šeimos gyvenimą.
  8. Sportas stiprina raumenis. Dėl to sportuojantis žmogus yra ištvermingesnis, tvirtesnis ir, be abejo, gražesnis. Senatvėje tvirti raumenys padeda atitolinti osteoporozės ir lūžių dėl netvirtų kaulų riziką. Be to, raumenys suvartoja daugiau energijos nei riebalai, dėl to galima daugiau valgyti, nesibaiminant nutukti.
  9. Sportas padeda numesti svorio, o tai atitolina daugumą su nutukimu susijusių ligų: hipertenzinę ligą, kai kurias vėžio rūšis, cukrinį diabetą.
  10. Fizinis krūvis gerina virškinimą, skatina žarnyno peristaltiką. Tai padeda išvegti vidurių užkietėjimo, hemorojaus, žarnų vėžio ir kitų žarnyno ligų.